KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8721452
nr 872 1452
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), 'Tre systrar', signerad, 1913, 24, 8 x 17, 8. Hjert & Hjert 268, Asplund 258
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 27 januari 2014
kl 18:04:39
7/1 11:18:20
- Klassiska
27 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn